TÜM MESLEKTAŞLARIMIZI 20 TEMMUZ CUMA GÜNÜ TÜM TÜRKİYE'DE AYNI ANDA YAPILACAK BASIN AÇIKLAMASI İÇİN SAAT 12.15’TE MEHMET AKİF İNAN DEVLET HASTANESİ ÖNÜNE SAĞLIKTA ŞİDDETİ PROTESTO ETMEYE DAVET EDİYORUZ.

       Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları AD asistanı Dr. Bahattin Ahmet Yalçın nöbeti sırasında  saldırıya uğramış ve vahşice darp edilmiştir. Hayati tehlikesi nedeniyle yoğun bakımada müşade altına alınan meslektaşımızın son durumu iyidir. Şans eseri hayatta kalan meslektaşıza acil şifalar diliyoruz.

       Can güvenliği sorunu hekimlerin ve sağlık çalışanlarının en büyük sorunu haline gelmiştir. Yöneticilerin bu sorunu çözmeye yönelik hiçbir ciddi çalışma yapmadığı görülmektedir.

       TTB’nin çağrısıyla 20 Temmuz 2018 Cuma günü saat 12.15’te Mehmet Akif İnan Devlet Hastanesi Önünde toplanıp sağlıkta şiddeti protesto ediyoruz.

      Tüm meslektaşlarımızı, tüm sağlık çalışanlarını hep birlikte basın açıklamalarına katılmaya, artık her birimiz için hayati tehlikeye dönüşen sağlıkta şiddete karşı isyanımızı kamuoyuna güçlü bir şekilde duyurmaya çağırıyoruz.

Katılımınızı bekleriz.

ŞANLIURFA TABİP ODASI
YÖNETİM KURULU