İzin Kısıtlamasının Kaldırılması İçin Vali Yardımcısı ile Görüşme Yapıldı.

      Şanlıurfa Tabip Odası olarak hekimlere ve sağlık çalışanlarına uygulanan izin ve tayin yasağı ile ilgili Vali Yardımcısı Sayın Osman Aydoğan'ı makamında ziyaret ettik. Odamızı Temsilen görüşmeye oda başkanımız Uzm. Dr. Ömer Melik ve Oda Genel Sekreterimiz Uzm. Dr. Osman Yüksekyayla katıldı.

     Görüşmede Tabip Odası olarak; böylesi olağanüstü durumlarda hekimlerin gereken özveriyi her zaman gösterdiğini bundan sonra da görevlerini yapmaktan geri durmayacağını ancak gereken tedbirler alınıp yeterli nöbetçi ve icapçı hekim listeleri hazırlamak yerine sadece Şanlıurfa'da tüm izinlerin kaldırılmasının keyfi ve kolaycılık olduğunu, izin yasağının yıl sonuna kadar uzatılabilme ihtimalinin bu olağanüstü durumdan bağımsız olduğunu belirterek bir çok hak kayıplarına ve mağduriyetlere yol açtığını ifade ettik.

      Bu nedenle mevcut durumun bir an önce sonlandırılması talebimizi ilettik. Vali yardımcımız da bu konuda kendilerine de bir çok bireysel başvurunun olduğunu, hekimlerin bu talebini Vali Bey ile görüşeceklerini ve değerlendireceklerini belirtti.

     Sayın Osman Aydoğan'a konuya duyarlılığından dolayı meslektaşlarımız adına Şanlıurfa Tabip Odası olarak teşekkür ediyoruzAra