Kızamık Hastalığının Tanı ve Yönetimi Seminerimizi Gerçekleştirdik.

        Ülkemizde artan kızamık vakaları nedeniyle düzenlediğimiz ‘Kızamık Hastalığı Tanı ve Yönetimi’ konulu seminerimizi odamız bünyesinde yeni oluşturduğumuz eğitim salonumuzda meslektaşlarımızın yoğun katılımıyla gerçekleştirdik.
      Kızamık hastalığının genel hatları ile değerlendirildiği seminerde 'Erişkin Hastalarda Yaklaşım' konusu Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıları ve Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Ahmet Şahin tarafından anlatıldı.
      Daha sonra Özel Metrolife Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Mustafa Özkan 'Çocuklarda Kızamık Hastalığına Yaklaşım' konusunu katılımcılarla interaktif bir şekilde gerçekleştirdi.
      Seminerin sonunda, sunumun moderatörlüğünü de yapan Şanlıurfa Tabip Odası Aile Hekimliği Komisyonu Başkanı Dr. Bulut Ezer koruyucu sağlık hizmetlerinde aşılamanın geliştirilmesi konusunda odamızın önerilerini aktararak semineri sonlandırdı.
     Önümüzdeki dönem de bilimsel ve akademik seminerlere devam ederek meslektaşlarımızla odamızda daha fazla bir araya geleceğiz.