Balıklıgöl Devlet Hastanesi’nde Sağlık Emekçilerinin Yemek Boykotunu Destekliyoruz!

Balıkgöl Devlet Hastanesi’nde çalışan sağlık emekçileri uzun zamandır, yemeklerin kalitesizliği ve yetersizliği sebebiyle sağlık sorunları dahi yaşamakta bu sebeple ya yemek yememeyi tercih etmekte ya da farklı yerlerden yemek ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmaktadır.

Sağlıklı yemek hakkı, sağlık emekçilerinin en temel hakkıdır. Bu yönden sağlık yöneticilerinin üstüne düşen görev; yemeklerin ihale edildiği şirketleri denetleme, kalitesi konusunda gelen şikâyet ve önerileri değerlendirerek, gerekli adımları atmak sorumluluğu vardır. Birçok kere yemekler hakkında şikayetler iletilmiş olmasına rağmen, herhangi bir gelişme yaşanmamış ve aynı yemek firması ile devam edilmiştir. Sağlık emekçilerinin sağlığı göz ardı edilmektedir.

Sağlık alanında, çalışma alanlarımızdan, çalışma koşullarımıza kadar her alanda yaşadığımız sorunlara ek, en temel ihtiyaçlarımız dahi karşılanamaz hale gelmiş, emek sömürümüz köleliğe doğru evirilmeye başlamıştır.

Uyarıyoruz, kabul etmiyoruz. Sağlıklı, yeterli ve kaliteli yemek hakkımız için sağlık emekçilerinin ve meslektaşlarımızın yanında mücadeleyi sürdüreceğiz.

Sağlıklı, kaliteli ve yeterli yemek sağlanmadığı Balıklıgöl Devlet Hastanesinde 3 gündür devam eden yemek boykotunu destekliyor sağlık yöneticilerinin gerek adımları atmalarını bekliyoruz.Ara